Článek

Halové závody v rybolovné technice k výročí založení rybářského spolku na Kdyňsku

V neděli 18. listopadu 2018 uspořádala místní organizace Českého rybářského svazu Kdyně halové závody v rybolovné technice k 70. výročí založení rybářského spolku ve Kdyni. Závody se konaly ve sportovní hale ve Kdyni, kde účastníky při úvodním nástupu přivítal místopředseda spolku Jiří Patka, starosta Města Kdyně Oskar Hamrus a ředitel závodu Vladimír Nejdl. Do závodu se přihlásilo celkem 54 závodníků z devíti organizací Českého rybářského svazu. Závod byl vypsán pro šest kategorií, včetně kategorie dospěláků. Nejvíce přihlášených bylo v kategorii starších žáků, kde soutěžilo 18 mladých závodníků. Nejméně přihlášených bylo v kategoriích mladších žaček a dospělých, kde v každé, soutěžilo jen pět závodníků. Dále se soutěžilo v kategoriích mladších žáků, starších žákyň a juniorů. Soutěžilo se v disciplínách zátěž skish a zátěž arenberg, každou z těchto disciplín absolvovali závodníci dvakrát.

Vítězem kategorie mladších žáků se stal kdyňský Jakub Schleiss krásným výkonem 365 bodů. Kategorii mladších žákyň vyhrála Lucie Sobková z Pelhřimova a starší žačky opanovala Karolína Benešová z Písku. Ve starších žácích zvítězil náš závodník David Nejdl a v juniorech vyhrál nejlepším výkonem dne 376 bodů Libor Volf z Písku. Kategorii dospělých vyhrál čtyřnásobný juniorský mistr světa Tomáš Spáčil z Hořovic.

Rodiny našich mladých závodníků připravily pro všechny účastníky sladké zakousnutí, které společně s dalším občerstvením bylo servírováno závodníkům na galerii sportovní haly. Díky sponzorům závodu mohli být všichni mladí závodníci odměněni malou věcnou cenou a každý účastník obdržel suvenýr v podobě termo pohárku s tematickým obrázkem k výročí 70. let Kdyňského rybářského spolku. Závod byl velmi kladně hodnocen ze strany účastníků, kteří zejména ocenili sportovní halu, kde se závod konal. Kdyňská sportovní hala totiž umožňuje vytvořit několik závodišť současně a tím se zrychlí průběh závodu. Za uspořádání a organizaci závodu patří poděkování vedoucím kroužku mládeže při ČRS MO Kdyně. Všem zúčastněným na závodě děkujeme za pomoc a sponzorům za projevenou přízeň.